SIPstarter

Збір коштів на придбання робота-дрона "Falcon" для виявлення та знешкодження вибухонебезпечних об'єктів у Чорному морі Гуманитарные потребности

Помочь

За попередніми оцінками, в акваторії Чорного моря знаходиться від 400 до 600 мін.

https://channel16.dryadglobal.com/risk-of-collateral-damage-in-northwest-black-sea-mine-warning-areas?hsLang=en

Частина з них – українські, були викрадені під час окупації Криму в 2014 році. Після кожного шторму, ці протикорабельні міни з’являються на морському узбережжі та загрожують життю тим, кому не пощастило відпочивати в їх зоні ураження.

https://culturemeter.od.ua/na-pljazh-v-odesskoj-oblasti-pribilo-morskuju-minu-ee-unichtozhili-135425/

Втім, міни що детонують на узбережжі – лише вершина проблеми. Будь-яке судно, що пересікає акваторію Чорного моря, наражає себе на велику небезпеку. Так, 28 липня в гирлі Дунаю в результаті зіткнення з міною підірвалось українське гідрографічне судно «Шляховик».

https://novyny.live/ru/odessa/povrezhdennoe-na-mini-sudno-shliakhovik-otremontiruiut-50685.html

Вибухи становлять серйозну загрозу також і для морських ссавців, які занесені до Червоної книги України й охороняються багатьма міжнародними конвенціями. Наприклад, усі три види дельфінів, які живуть у Чорному морі, є червонокнижними, їх дедалі частіше знаходять мертвими на узбережжі в Україні, Туреччині, Болгарії та Румунії.

https://greenbelarus.info/articles/06-05-2022/ekologicheskaya-khronika-voyny-v-ukraine-10-nedelya-01-06-maya

Крім того, чимало сполук, що розроблені як бойові хімічні речовини і виділяються при детонуванні, є дуже токсичними. Вони можуть вражати деякі водні організми, а також накопичуватися й роками зберігатися в природному середовищі. Тож хімічне забруднення, у тому числі й водних ресурсів, — ще один супутник війни.

https://focus.ua/world/512499-vylovili-v-bosfore-turki-i-rumyny-obezvrezhivayut-v-chernom-more-dreyfuyushchie-miny

До 2022 року Україна ніколи не стикалась з проблемою розмінування такого масштабу. У нас немає ні досвіду, ні необхідного технічного обладнання. Єдиний апарат для пошуку і розвідки вибухонебезпечних речовин, що планувався для використання ВМС, був «Софокл-1». Наразі, прилад вийшов з ладу.

https://www.wired.com/2001/05/sea-mines-an-explosive-problem/


Центральний військово-морський музей України оголошує збір коштів для придбання нового робота-дрона “Falcon”

Цей апарат збереже життя саперів, які вимушені зараз особисто досліджувати вибухонебезпечні предмети, та пришвидшить процес розмінування Чорного моря.

Сума чимала, проте навіть 10 гривень зекономлених на чашці кави і витрачених на підводного дрона, суттєво допоможуть у досягненні мети.

Список обновлений пуст.
Список команды пуст.
Anonymous User
Individual Customer