SIPstarter

Проєкт "ReCOVery +" Overcoming the effects of the coronavirus infection epidemic (COVID-19)

Donate

* Проект "ReCOVery +" є першим етапом реалізації великої програми зниження епідеміологічного навантаження в умовах пандемії COVID-19 і впровадження механізму стабілізації економіки в період карантину "RECOVEMENT"


Проблематика:

У березні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила у світі пандемію через коронавірус COVID-19. За визначенням ВООЗ, пандемія – це поширення захворювання у світових масштабах. Цей термін застосовується до інфекційного захворювання, яке загрожує багатьом людям у всьому світі одночасно та, як правило, характеризується відсутністю колективного імунітету в людства і ефективних засобів профілактики (вакцин) та лікування.

Кількість смертей від COVID-19 швидко перевищила кількість смертей під час пандемії свинячого грипу у 2009-2010 рр. ВООЗ зафіксував експоненціальне прискорення поширення коронавірусу: перші 100 тисяч осіб захворіли за 67 днів, другі – за 11 днів, треті – за 4 дні, четверті – за 3 дні, п’яті 100 тисяч – усього за 2 дні. В окремі дні в Італії фіксували рекордні 743 смерті на добу, в Іспанії в один з днів померло 738 людей.

Станом на 1 вересня, у світі було зафіксовано 25,3 млн інфікованих COVID-19. Загальна кількість померлих від інфекції становила 848 тис. Одужали 16,7 млн.

За прогнозами науковців при найсприятливішому варіанті кількість загиблих сягне 15 мільйонів осіб, при найгіршому – понад 68 мільйонів.

Окрім загрози людству через пандемію коронавірусу світ зіткнувся з економічною кризою, яку МВФ назвав найбільшою з часів Великої депресії 1930-х років.

В Україні вірус вже завдав майже безпрецедентний економічний і соціальний збиток з початку березня, коли про його існування було повідомлено. По всій країні були закриті заклади освіти, центральні та муніципальні органи, комунальні та приватні підприємства тощо. Бізнес на карантині фактично залишив понад мільйони працівників без доходу. Органи місцевого самоврядування фактично залишилися сам на сам в період карантину без підтримки центральних органів влади.

Наразі світ перебуває на порозі другої хвилі пандемії. За прогнозами ця хвиля буде ще більш небезпечною та руйнівною, як для людства, так і для економіки. Зазначені вище дані свідчать про неефективність способу подолання пандемії через коронавірус COVID-19 шляхом запровадження жорстких карантинних умов та вказують на необхідність пошуку більш дієвого механізму та вироблення комплексного рішення, який дасть змогу контролювати поширення COVID-19, збереже життя людей та мінімізує негативний вплив на економіку країни.

Мета: впровадження на окремих адміністративних територіях України комплексу механізмів та рішень, які дадуть можливість органам місцевої влади реалізовувати необхідні для запобігання поширенню пандемії COVID-19 обмежувальні заходи без спричинення збитків економіці, як окремо взятої території, так і країни в цілому.

Завдання:

1.Розробка, реалізація та масштабування в Україні заходів щодо запобігання розповсюдження коронавірусу в країні.

2. Створення ІТ рішень, у вигляді аналітично-прикладної програми, яка забезпечуватиме механізми зниження епідеміологічного навантаження та впровадження біомедичних та немедичних заходів для подолання наслідків пандемії COVID-19 на підставі системи смарт керування територіями в умовах кризи.

3.Визначення шляхів управління трудовими ресурсами з метою забезпечення життєдіяльності міст та територіальних утворень в період пандемії.

4. Забезпечення систематичного скринінгу груп за трудовою діяльністю та груп ризику.

Проектна діяльність:

У рамках проєкту буде налагоджено комунікації та співпраця з представниками міст/ОТГ з усіх 24 областей країни та м. Києва, щодо реалізації заходів запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні. Партнерами та членами антикризової коаліції «ReCOVEment» буде здійснено експертний та технічний супровід громад з питань розробки дієвих механізмів управління територіями, підготовки проєктів розвитку та залучення ресурсів на їх реалізацію з різних джерел (місцеві бюджети, бізнес, гранти та програми технічної допомоги). Протягом терміну впровадження проєкту від 6 до 9 місяці, експертами буде надана підтримка у декількох напрямках, а саме:

IT рішення:

  1. впровадження геоінформаційних систем для картування ризиків та аналізу доступності тестування на територіях (фіналізація ТЗ: розробка модулів);
  2. створення та адаптація програми COVID-19 для управління територіями;
  3. розробка аналітичного модулю та низки інструментів управління ризиками для формування пропозицій для місцевої та регіональної влади.

Управлінські рішення:

  1. формування механізмів та процедур для створення публічно-приватного партнерства (далі - PPP) на територіях;
  2. підготовка методичних рекомендацій щодо використання PPP для проведення тестування населення;
  3. розробка стандартів, практик та підходів до управління територіями під час карантину та виходу з нього;
  4. формування зацікавленості місцевого бізнесу.

Навчально-освітні заходи:

  1. розробка освітніх програм для груп PPP щодо механізмів пошуку рішень на сучасні виклики;
  2. проведення навчання.

Інформаційна складова: Поширення інформації шляхом публікації новин про хід реалізації проєкту на офіційних веб-ресурсах міст/ОТГ учасників проєкту. Розміщення інформації в соціальних мережах та веб-ресурсах всіх організацій-партнерів. Проведення прес-конференцій на початку та після реалізації проєкту. Прес-брифінги щомісяця в кожному регіоні про хід виконання та успіхи проєкту кожні 3 місяці.

Очікувані результати:

1.Сформовано принципи дієвої системи публічно-приватного партнерства (PPP) в умовах кризи, спричиненою пандемією COVID-19, на регіональному рівні задля охоплення тестуванням трудових резервів регіону та соціально незахищених верств населення на CОVID-19.

2. Підготовлено пакет рекомендацій для регіонів щодо порядку прийняття рішень та запровадження дієвих механізмів управління та розвитку територій в умовах кризи з використанням системи PPP.

3. Запропоновано дієві механізми втручання, які можуть здійснити Уряд України та органи місцевого самоврядування для відповіді на пандемію на всеукраїнському, обласному та місцевому рівнях, враховуючи регіональні особливості.

Вартість проекту складає




600 000 $. На 09 жовтня згідно курсу НБУ це дорівнює 16 969 800 UAH.

Термін реалізації проєкту 6-9 місяців.

На сьогодні власний внесок організації щодо реалізації проєкту "ReCOVery +" вже сладає 120 000 $, що дорівнює 3 393 960 UAH.

The updates list is empty.
The team list is empty.
Женя Деми